آخرین اخبار

اخبار

اخبار ایران و جهان

جدیدترین خبرها

■ آخرین اخبار
■ چهره های ایرانی
■ چهره های خارجی
■ حوادث
■ سبک زندگی
■ سلامت
■ علم و فناوری
■ فرهنگ و هنر
■ ورزشی
■ اخبار تصویری
■ اخبار ویدیویی


    سبد خرید      0
امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶

آخرین اخبار ایران و جهان
آرشیو یک آرشیو دو

چهره های ایرانی
چهره های خارجی
اخبار سیاسی
سبک زندگی
سلامت
علم و فناوری
فرهنگ و هنر
ورزشی

تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۶

موضوع : اخبار


به نقل از بلومبرگ، «دینا پاول» Dina Powell معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید (ایالات متحده آمریکا) قصد دارد اوایل سال…


مجله اینترنتی می نت :

به نقل از بلومبرگ، «دینا پاول» Dina Powell معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید (ایالات متحده آمریکا) قصد دارد اوایل سال میلادی آینده – ۲۰۱۸ – از سمت خود کناره گیری نماید.

علی رغم این کناره گیری، پاول به ارائه مشاوره به رئیس جمهور آمریکا در حوزه سیاست خاورمیانه ادامه خواهد داد.

«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید روز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که «دینا پاول یک مشاور کلیدی و مورد اعتماد در هیأت دولت بود و همواره قصد داشت که به مدت یک سال در این سمت فعالیت کرده و سپس به نیویورک بازگردد؛ جایی که وی به پشتیبانی از دستورکار موردنظر رئیس جمهور و فعالیت بر روی سیاست خاورمیانه ای ادامه خواهد داد. پاول تا اوایل سال میلادی آینده در دولت خدمت خواهد کرد».

دینا پاول که پیش از این به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری «گلدمن ساکس» و یکی از مقامات کاخ سفید در دولت «جرج دبلیو. بوش» فعالیت کرده است، بطور نزدیک در تلاشهای ترامپ برای انعقاد قراردادی جهت پایان دادن به تعارض فلسطین- اسرائیل مشارکت داشته است.

به گفته یک مقام کاخ سفید، دینا پاول هفته گذشته به رئیس جمهور آمریکا درباره قصد خود برای کناره گیری اطلاع داده بود.

در همین ارتباط، «جرد کوشنر» داماد دونالد ترامپ که رهبری طرح ابتکاری «صلح خاورمیانه» را برعهده دارد، در خصوص استعفای پاول گفت که «وی یک عضو ارزشمند در تیم صلح اسرائیل- فلسطین بوده» و «به ایفای نقش فعال خود در طرحهای صلح دولت آمریکا ادامه خواهد داد».

گفتنی است که طرح ابتکاری «صلح خاورمیانه» دولت آمریکا پس از شناسایی رسمی «بیت المقدس» به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی دونالد ترامپ، با چالشهایی روبرو شده است. این اقدام ترامپ در روز چهارشنبه موج محکومیتها و انتقادات فلسطینیان و رهبران بسیاری از کشورهای اروپایی و جهان عرب را به دنبال داشت.

/ مهر نیوز
  جدیدترین مطالب :