آخرین اخبار

اخبار

اخبار ایران و جهان

جدیدترین خبرها

■ آخرین اخبار
■ چهره های ایرانی
■ چهره های خارجی
■ حوادث
■ سبک زندگی
■ سلامت
■ علم و فناوری
■ فرهنگ و هنر
■ ورزشی
■ اخبار تصویری
■ اخبار ویدیویی


    سبد خرید      0
امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶

آخرین اخبار ایران و جهان
آرشیو یک آرشیو دو

چهره های ایرانی
چهره های خارجی
اخبار سیاسی
سبک زندگی
سلامت
علم و فناوری
فرهنگ و هنر
ورزشی

تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۶در سالهای نه چندان دور، خیابان سعدی تهران، خیابان «لُختی ها» نامیده می شده است. می نت – خیابان سعدی در گذشته تنگ تر از امروز بود و به آن خیابان «لختی» می گفتند؛ زیرا در سراسر آن یک دکان نیز قرار نداشت. البته با توجه به سایر اسناد دیگر باید گفت این راسته در اواخر…


مجله اینترنتی می نت :

در سالهای نه چندان دور، خیابان سعدی تهران، خیابان «لُختی ها» نامیده می شده است.

می نت – خیابان سعدی در گذشته تنگ تر از امروز بود و به آن خیابان «لختی» می گفتند؛ زیرا در سراسر آن یک دکان نیز قرار نداشت.

البته با توجه به سایر اسناد دیگر باید گفت این راسته در اواخر سلطنت قاجاریه و پهلوی، خیابانی خلوت و عاری از سکنه بود و رفت و آمد در آن محل کم صورت می گرفت تا آنجا که در روز روشن در آن خیابان جیب بر ها آدم را لخت می کردند و از این رو کسی جرات نمی کرد پا داخل این خیابان بگذارد و به آن خیابان لختی می گفتند.»

البته برخی از تهران شناس ها بر این نظرند که خیابان سعدی از نخستین خیابان های پایتخت بود که در آن مظاهر غربی به دلیل نزدیکی آن به لاله زار، بیش از هر خیابان دیگری خودنمایی می کرد و به محل عبور و مرور زنان بی حجاب و جوان های فکل کراواتی اختصاص داشت و به همین دلیل تهرانیان به آن خیابان «لختی» می گفتند.

منبع: نمناک
  جدیدترین مطالب :