آخرین اخبار

اخبار

اخبار ایران و جهان

جدیدترین خبرها

■ آخرین اخبار
■ چهره های ایرانی
■ چهره های خارجی
■ حوادث
■ سبک زندگی
■ سلامت
■ علم و فناوری
■ فرهنگ و هنر
■ ورزشی
■ اخبار تصویری
■ اخبار ویدیویی


    سبد خرید      0
امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

آخرین اخبار ایران و جهان
آرشیو یک آرشیو دو

چهره های ایرانی
چهره های خارجی
اخبار سیاسی
سبک زندگی
سلامت
علم و فناوری
فرهنگ و هنر
ورزشی

تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۶حتما با دیدن عنوان این پست، از خودتان می‌پرسید که یک فونت چه ربطی به نخست‌وزیر سابق پاکستان –نواز شریف–…


مجله اینترنتی می نت :

حتما با دیدن عنوان این پست، از خودتان می‌پرسید که یک فونت چه ربطی به نخست‌وزیر سابق پاکستان –نواز شریف– دارد!

می نت – به گزارش مجله اینترنتی The Next Web : فونت Calibri، فونت نسبتا خوبی است که در سال ۲۰۰۴ ایجاد شده. اما عملا مایکروسافت از سال ۲۰۰۷، این فونت را یکی از فونت‌های پیش‌فرض در محصولاتی مثل پاورپوینت، اکسل، اوت‌لوک و WordPad کرد و این فونت تا قبل از این تاریخ در دسترس نبود.

اما الان شرایطی پیش آمده که همین فونت؛ در محور تحقیقات فساد اقتصادی نواز شریف قرار گرفته است. نواز شریف متهم است که از سال‌های دهه ۱۹۹۰، از مقام‌اش برای بهره‌برداری‌های اقتصادی یا همان رانت، سوء استفاده می‌کرده است. در حال حاضر گروهی متشکل از پلیس، ارتش پاکستان و کارشناسان اقتصادی مشغول بررسی این اتهام هستند. این اتهام از سال ۲۰۱۶ وارد شد. زمانی که اسناد مشهور به «اسناد پاناما» منتشر شد.

در سیر بررسی این پرونده، یکی از اتهامات نواز شریف این است که در گزارش دارایی‌های خانوادگی، کوتاهی‌هایی کرده است و شیوه دستیابی به برخی از دارایی‌ها را هم ذکر نکرده است. اما شریف به شدت این مسئله را رد می‌کند. اما در این میان مشکلی جدی ایجاد شده است:

دختر نواز شریف-مریم نواز- اسنادی ارائه کرده است که تاریخ آن به سال ۲۰۰۶ برمی‌گردد و بیگناهی پدرش را ثابت می‌کند.

اما وقتی این اسناد مورد بررسی قرار گرفتند، مشخص شد که در آنها از فونت Calibri استفاده شده. فونتی که تا سال ۲۰۰۷ در دسترس نبوده. به این ترتیب احتمال اینکه اسناد بعد از این تاریخ توسط مریم نواز تهیه شده باشند، بالاست و همین مسئله مشکلی جدی برای نواز شریف ایجاد خواهد کرد.

منبع: The Next Web
  جدیدترین مطالب :