آخرین اخبار

اخبار

اخبار ایران و جهان

جدیدترین خبرها

■ آخرین اخبار
■ چهره های ایرانی
■ چهره های خارجی
■ حوادث
■ سبک زندگی
■ سلامت
■ علم و فناوری
■ فرهنگ و هنر
■ ورزشی
■ اخبار تصویری
■ اخبار ویدیویی


    سبد خرید      0
امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶

آخرین اخبار ایران و جهان
آرشیو یک آرشیو دو

چهره های ایرانی
چهره های خارجی
اخبار سیاسی
سبک زندگی
سلامت
علم و فناوری
فرهنگ و هنر
ورزشی

تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۶درحالی‌که این روزها ارزش بیت کوین Bitcoin (واحد پول مجازی جهانی) به سرعت در حال رشد و ترقی است، به نظر…


مجله اینترنتی می نت :

درحالی‌که این روزها ارزش بیت کوین Bitcoin (واحد پول مجازی جهانی) به سرعت در حال رشد و ترقی است، به نظر می‌رسد کره شمالی سعی دارد با هک کردن کارمندان صنعت بیت کوین به معدن پول مجازی که این روزها حکم طلا را دارد، دستبرد بزند.

یک موسسه امنیت اطلاعات آمریکایی به نام Secureworks اعلام کرد که تعدادی از هکرهای وابسته به دولت کره شمالی موسوم به گروه لازاروس طی عملیاتی با هدف گرفتن کارکنان صنعت پول دیجیتالی بیت کوین سعی کرده‌اند با ارسال ایمیل‌هایی به آن‌ها بدافزارهایی را در قالب فایل ورد، وارد سیستم این افراد کنند و به‌این‌ترتیب به اطلاعات کامپیوتر آن‌ها دست پیدا کنند.

این موسسه امنیتی می‌گوید که در عملیات هک کردن کارمندان صنعت بیت کوین شیوه کدگذاری بدافزارها حاوی نشانه‌هایی است که متعلق به گروه لازاروس است و به نظر می‌رسد گروه وابسته به دولت کره شمالی پشت پرده این عملیات هک در حال فعالیت است.

بد نیست بدانید گروه لازاروس قبلاً به‌ عنوان مسئول عملیات نشر باج افزارهای WannaCry و سارق ۸۱ میلیون دلار پول از بانک مرکزی بنگلادش نیز شناخته‌ شده است.

موسسه Secureworks در رابطه با جزئیات این عملیات اعلام کرد:

هکرها این ایمیل‌ها را در قالب یک آفر کاری از طرف یک شرکت برجسته بریتانیایی در صنعت بیت کوین برای کارکنان و فعالان این صنعت ارسال می‌کنند.
البته در این گزارش هیچ نامی از این شرکت انگلیسی برده نشده است.

/ کلیک
  جدیدترین مطالب :