آخرین اخبار

اخبار

اخبار ایران و جهان

جدیدترین خبرها

■ آخرین اخبار
■ چهره های ایرانی
■ چهره های خارجی
■ حوادث
■ سبک زندگی
■ سلامت
■ علم و فناوری
■ فرهنگ و هنر
■ ورزشی
■ اخبار تصویری
■ اخبار ویدیویی


    سبد خرید      0
امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶

آخرین اخبار ایران و جهان
آرشیو یک آرشیو دو

چهره های ایرانی
چهره های خارجی
اخبار سیاسی
سبک زندگی
سلامت
علم و فناوری
فرهنگ و هنر
ورزشی

تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۶

موضوع : اخبار


سخنگوی دولت از احتمال افزایش قیمت بنزین (که در حال حاضر ۱۰۰ تومان است) به بیش از ۱۵۰۰ تومان در…


مجله اینترنتی می نت :

سخنگوی دولت از احتمال افزایش قیمت بنزین (که در حال حاضر ۱۰۰ تومان است) به بیش از ۱۵۰۰ تومان در سال ۹۷ خبر داد.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت درباره افزایش عوارض خروج از کشور که در بودجه سال ۹۷ به آن اشاره شده است، اظهار داشت: در بودجه اقدامات متنوعی در نظر گرفته شده است از جمله برنامه اشتغالزایی، فقرزدایی و همچنین برای اینکه بتوانیم از امکانات بخش غیردولتی برای توسعه کشور استفاده کنیم مدل مشارکت عمومی ــ خصوصی مطرح است.

وی ادامه داد: به همین جهت بودجه سال ۹۷ حداقل ۸ موضوع و ویژگی جدید دارد، در یکی از ردیف‌ها یک عددی پیش‌بینی شد که در فرآیند رسیدگی مانند سایر پیشنهادات دیگر در مجلس و کمیسیون‌ها بررسی و بهترین تصمیمات گرفته می‌شود.

سخنگوی دولت در خصوص افزایش قیمت بنزین تا ۱۵۰۰ تومان، توضیح داد: در قانون بودجه سال جاری و لوایح گذشته همیشه ظرفیتی برای اصلاح قیمت حامل‌های انرژی در نظر گرفته می‌شود، در بودجه سال ۹۶، دولت اجازه دارد تا سقف ۴۸ هزار میلیارد تومان نسبت به اصلاح قیمت حامل‌های انرژی اقدام و درآمدی کسب کند، در حال حاضر بر اساس قیمت‌های موجود چیزی حدود ۳۲ هزار میلیارد تومان کسب کرده‌ایم.

نوبخت با اشاره به اینکه ۱۶ هزار میلیارد تومان فاصله تا سقف تعیین‌شده وجود دارد، بیان داشت: با قیمت کنونی بنزین نمی‌توان به سقف برسیم، بنابراین قیمت بنزین حتی می‌تواند به عددی بالاتر از عدد مطرح‌شده افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه درآمد ۴۸ هزارمیلیارد تومان ظرفیت قانون است، گفت: قطعاً برای هرگونه اصلاح قیمت باید برنامه‌ریزی صورت گیرد و اگر قرار بر این باشد که اصلاح قیمتی صورت بگیرد تا دولت کسری بودجه خود را جبران کند روش مناسبی نیست، چرا که ما از مسیر دیگری زیان خواهیم دید، به همین جهت همه امور چه در لایحه و چه در قانون فعلی بستگی به آن دارد که از منبعی که می‌خواهیم درآمدی به‌دست آوریم چه مصرفی خواهیم داشت.

نوبخت که با خبرگزاری خانه ملت گفت‌وگو کرده است، تأکید کرد: هر اقدامی در این زمینه در جهت برخورداری از ظرفیت‌های قانونی حتماً اطلاع‌رسانی می‌شود.

سخنگوی دولت در ادامه به اعلام کنگره آمریکا در خصوص پایبندی ایران به برجام، اظهار داشت: سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به برجام را تأیید کرده‌اند.

نوبخت ادامه داد: اما موضع آمریکا که کاملاً غیرمنطقی، خصمانه، تشنج‌آفرین و در واقع ناآرام‌کننده منطقه است قبلاً تکرار شده بود و نه‌تنها از سوی جمهوری اسلامی حتی از سوی همپیمانان آمریکا نفی شده است.

وی تأکید کرد: قطعاً جمهوری اسلامی ایران آن را به‌شدت محکوم خواهد کرد و متقابلاً از همه ظرفیت‌هایی که منافع ملی ما را تأمین کند، دفاع، و آن را حفظ خواهیم کرد.
  جدیدترین مطالب :