آخرین اخبار

اخبار

اخبار ایران و جهان

جدیدترین خبرها

■ آخرین اخبار
■ چهره های ایرانی
■ چهره های خارجی
■ حوادث
■ سبک زندگی
■ سلامت
■ علم و فناوری
■ فرهنگ و هنر
■ ورزشی
■ اخبار تصویری
■ اخبار ویدیویی


    سبد خرید      0
امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶

آخرین اخبار ایران و جهان

چهره های ایرانی
چهره های خارجی
اخبار سیاسی
سبک زندگی
سلامت
علم و فناوری
فرهنگ و هنر
ورزشی

تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۶در پی شکایت اردلان سرفراز ، شاعر مطرح کشورمان؛ دادگاه کیفری تهران رضا صادقی، سینا سرلک و علی لهراسبی را به دو سال حبس تعزیری محکوم کرده است. آقای سرفراز، ترانه سرا از این سه خواننده ایرانی به دلیل عدم رعایت حقوق معنوی مولف شکایت کرده بود. به گفته خبرگزاری ایسنا هیچ‌یک از متهمان در…


مجله اینترنتی می نت :

در پی شکایت اردلان سرفراز ، شاعر مطرح کشورمان؛ دادگاه کیفری تهران رضا صادقی، سینا سرلک و علی لهراسبی را به دو سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

آقای سرفراز، ترانه سرا از این سه خواننده ایرانی به دلیل عدم رعایت حقوق معنوی مولف شکایت کرده بود. به گفته خبرگزاری ایسنا هیچ‌یک از متهمان در جلسه دادرسی شرکت نکردند.

گفته می‌شود آقای سرفراز از رضا صادقی و علی لهراسبی به دلیل اجرای ترانه «سوغاتی» که سروده وی است شکایت کرده بود. این حکم در دادگاه تجدیدنظر قابل اعتراض است.

همچنین اجرای قطعه برخیز توسط سینا سرلک دلیل شکایت از وی است. این ترانه سروده آقای سرفراز است و پیش از این با نام محتاج توسط ابراهیم حامدی (ابی) خوانده شده بود. آقای سرلک این ترانه را در سریال شهرزاد بازخوانی کرده است.

آقای صادقی در واکنش به تصمیم دادگاه به خبرگزاری ایسنا گفت: «با نقطه نظرها و افکار آقای سرفراز هیچ سنخیتی ندارم اما در جایگاه پیرمرد جاافتاده‌ی ادبیات مملکت برای او احترام قایل هستم.» وی افزود که قطعه سوغاتی دو سال پیش در کانال تلگرام او منتشر شده و «در حد یک گیتار زدن و خواندن چهار بیت از شعر سوغاتی آقای سرفراز بود. در این صوت تلگرامی حتی صدای محیط و در و دیوار نیز شنیده می‌شود.»

ترانه سوغاتی در سال ۱۳۵۵ با صدای هایده اجرا شد و یکی از محبوب‌ترین قطعات موسیقی پاپ ایرانی است.

 
  جدیدترین مطالب :