آخرین اخبار

اخبار

اخبار ایران و جهان

جدیدترین خبرها

■ آخرین اخبار
■ چهره های ایرانی
■ چهره های خارجی
■ حوادث
■ سبک زندگی
■ سلامت
■ علم و فناوری
■ فرهنگ و هنر
■ ورزشی
■ اخبار تصویری
■ اخبار ویدیویی


    سبد خرید      0
امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶

آخرین اخبار ایران و جهان
آرشیو یک آرشیو دو

چهره های ایرانی
چهره های خارجی
اخبار سیاسی
سبک زندگی
سلامت
علم و فناوری
فرهنگ و هنر
ورزشی

تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۶

موضوع : ورزشی


” نعیم سلیمان اوغلو ” قهرمان سابق رشته وزنه‌برداری ترکیه که افتخارات بسیار زیادی را در رقابت‌های مختلف جهانی کسب کرده بود، روز ۲۷ آبان ماه و در ۵۰ سالگی در بیمارستانی در ترکیه درگذشت. او به علت خون ریزی مغزی در بیمارستان بستری بود. سلیمان‌اوغلو در بازی‌های المپیک ۱۹۸۸ سئول و ۱۹۸۲ بارسلونا در…


مجله اینترنتی می نت :

” نعیم سلیمان اوغلو ” قهرمان سابق رشته وزنه‌برداری ترکیه که افتخارات بسیار زیادی را در رقابت‌های مختلف جهانی کسب کرده بود، روز ۲۷ آبان ماه و در ۵۰ سالگی در بیمارستانی در ترکیه درگذشت. او به علت خون ریزی مغزی در بیمارستان بستری بود.

سلیمان‌اوغلو در بازی‌های المپیک ۱۹۸۸ سئول و ۱۹۸۲ بارسلونا در دسته منهای ۶۰ کیلوگرم مدال طلا را از آن خود کرد و در بازی‌های المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا در دسته منهای ۶۴ کیلوگرم مدال طلا را به گردن آویخت. سلیمان اوغلو توانسته بود ۴۶ بار رکورد جهان را بشکند.

او در مسابقات جهانی ۷ مدال طلا و یک نقره و در مسابقات قهرمانی اروپا نیز ۲ طلا و یک برنز کسب کرده بود. سلیمان‌اوغلو که مشهورترین وزنه‌بردار تاریخ ترکیه به شمار می‌رود در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ نامش در تالار مشاهیر فدراسیون جهانی وزنه‌برداری قرار گرفت.
  جدیدترین مطالب :