آخرین اخبار

اخبار

اخبار ایران و جهان

جدیدترین خبرها

■ آخرین اخبار
■ چهره های ایرانی
■ چهره های خارجی
■ حوادث
■ سبک زندگی
■ سلامت
■ علم و فناوری
■ فرهنگ و هنر
■ ورزشی
■ اخبار تصویری
■ اخبار ویدیویی


    سبد خرید      0
امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶

آخرین اخبار ایران و جهان
آرشیو یک آرشیو دو

چهره های ایرانی
چهره های خارجی
اخبار سیاسی
سبک زندگی
سلامت
علم و فناوری
فرهنگ و هنر
ورزشی

تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۶اطرافیان فرد وسواسی به جای ملامت و سرزنش باید با دوستی و محبت با او رفتار کنند تا این رفتار به همراه درمان های دیگر، مشکلات رفتاری فرد وسواسی را در کوتاه مدت برطرف کنند. به گزارش افکارنیوز، سمیرا ایمان نژاد روانشناس اظهار داشت: افراد وسواسی معمولاً گرفتار افکار و تصوراتی ناخواسته هستند که تکرار اعمالی خاص  موجب افزایش…


مجله اینترنتی می نت :

اطرافیان فرد وسواسی به جای ملامت و سرزنش باید با دوستی و محبت با او رفتار کنند تا این رفتار به همراه درمان های دیگر، مشکلات رفتاری فرد وسواسی را در کوتاه مدت برطرف کنند.

به گزارش افکارنیوز، سمیرا ایمان نژاد روانشناس اظهار داشت: افراد وسواسی معمولاً گرفتار افکار و تصوراتی ناخواسته هستند که تکرار اعمالی خاص  موجب افزایش اضطراب و نگرانی آن ها می شود و اطرافیان و اعضای خانواده به چشم یک بیمار به او نگاه می کنند.

ایمان نژاد با بیان اینکه اطرافیان  نقش مهمی در کاهش اختلال فردوسواسی دارند، ادامه داد:: برای درمان وسواس از روش هایی مانند روان درمانی و  رفتار شناختی استفاده می شود که در این روش فرد به تدریج با عامل ترس روبه رو شده و این تکرار به مرور از اضطراب او می کاهد.

وی با بیان اینکه حفظ آرامش محیط خانه در درمان فرد وسواسی نقش بسزایی دارد، گفت:اگر آرامش در محیط خانه برقرار نباشد موجب تشدید بیماری فرد وسواسی می شود چرا که  استرس و بحران اولین فاکتور برای تشدید بیماری فرد وسواسی است.

ایمان نژاد در پایان گفت:اطرافیان فرد وسواسی به جای ملامت و سرزنش باید با دوستی و محبت با او  رفتار کنند تا این رفتار به همراه  درمان های دیگر، مشکلات رفتاری فرد وسواسی را در کوتاه مدت برطرف کنند.
  جدیدترین مطالب :