آخرین اخبار

اخبار

اخبار ایران و جهان

جدیدترین خبرها

■ آخرین اخبار
■ چهره های ایرانی
■ چهره های خارجی
■ حوادث
■ سبک زندگی
■ سلامت
■ علم و فناوری
■ فرهنگ و هنر
■ ورزشی
■ اخبار تصویری
■ اخبار ویدیویی


    سبد خرید      0
امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶

آخرین اخبار ایران و جهان
آرشیو یک آرشیو دو

چهره های ایرانی
چهره های خارجی
اخبار سیاسی
سبک زندگی
سلامت
علم و فناوری
فرهنگ و هنر
ورزشی

تاریخ انتشار : ۱ دی ۱۳۹۶

موضوع : اخبار


آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهرستان مشهد (استان خراسان رضوی) در نماز جمعه امروز گفت: رئیس جمهوری اسلامی ایران…


مجله اینترنتی می نت :

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهرستان مشهد (استان خراسان رضوی) در نماز جمعه امروز گفت: رئیس جمهوری اسلامی ایران از سوی مردم انتخاب شده و به وسیله حجت امام زمان(عج) منصوب شده است لذا کسی حق تخریب و توهین به ایشان را ندارد.
به گزارش ايرنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد افزود: رئیس‌جمهوری نقد می‌شود و ایرادات گفته می‌شود اما کسی حق توهین ندارد و در خطبه‌های نماز جمعه نیز در صدد تخریب و توهین به مسئولان نظام نیستیم.

وی اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی بر مبنای آموزه‌های دینی و اسلامی استوار شده لذا حقوق شهروندی باید طبق معارف دین و اسلام رعایت شود.

وی گفت: حقوق شهروندی در نظام جمهوری اسلامی نباید طبق حقوق شهروندی غرب بلکه باید بر اساس آموزه‌های دینی و اسلامی باشد.

امام جمعه مشهد افزود: حقوق شهروندی غرب مبتنی بر لیبرالیسم است و بر اساس آموزه‌های این مکتب، جامعه بشری یک جامعه درندگی است که باید بیشتر خورد و چاپید و لذت برد.

وی اظهار کرد: بر اساس مکتب لیبرالیسم، عیاشی، ولنگاری، شهوترانی و بی بند و باری آزاد است و در دنیای غرب که دم از فمنیسم می‌زند، شکنجه و آزار زنان، عادی و طبیعی است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در حقوق شهروندی تابع غرب نیست، بلکه تابع حقوق شهروندی دینی و اسلامی است، گفت: بر اساس حقوق شهروندی اسلامی باید از اطفال یمنی و کودکان گرسنه فلسطینی دفاع کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: زندگی و معیشت و بهره‌وری مردم از مجموع امکانات رشد اقتصادی، توسعه آگاهی و بینش و آموزش آزاد و تعلیم رایگان و مدیریت فرهنگی جامعه، از محورهای حقوق شهروندی مورد نظر حضرت علی (ع) به شمار می‌روند.

وی اظهار کرد: بر این اساس دولت باید امکانات رشد اقتصادی و بهره‌وری از نیروی انسانی و منابع طبیعی را به صورت عادلانه برای مردم فراهم کند و همه امکانات را در راستای افزایش سطح علم و آگاهی مردم و از بین بردن سواد و نادانی و جهالت به کار گیرد.

وی گفت: مدیریت فرهنگی جامعه باید به نحوی باشد که عناصر قدرت طلب و زورمندان نتوانند انسان‌های جامعه را در استخدام کامروایی و لذت‌ها و خوش گذارنی‌های خود قرار دهند.

امام جمعه مشهد افزود: تامین امنیت روانی و اجتماعی در فضای مجازی نیز از جمله حقوق شهروندی است که باید از سوی مسئولان مورد توجه کافی قرار گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد مسئولان با بصیرت و بینش در بحران‌ها، گرفتاری‌ها، سختی‌ها و مدیریت کشور، آنگونه که حضرت امیرالمومنین علی (ع) خواسته، حقوق شهروندی را رعایت و اجرا کنند.
  جدیدترین مطالب :